Яка тканина використовується для штор

Які ж тканини найчастіше використовуються для штор, і які у них особливості?
Натуральні тканини
Особливістю тканин з натуральних матеріалів є те, що вони завжди виглядають дуже вишукано і створюють особливу ауру в приміщенні. Такі матеріали досить універсальні і можуть використовуватися для створення штор в будь-якій кімнаті. Серед найпопулярніших:
- шовк;
- велюр;
- вовна;
- бавовна і льон;
- тюль;
- віскоза.
Говорячи про шовку, багато хто відразу уявляють собі струменіє, приємну на дотик тканина, яка завжди виглядає дорого і прикрашає собою приміщення. Відмінність натурального волокна в тому, що воно більш стійке, хоча й вимагає більшого догляду.

Для натурального велюру характерна ворсистість, а також багатий зовнішній вигляд. Тканина відрізняється практичністю і не надто вибагливий у догляді, однак прати штори з велюру потрібно дуже делікатно і бажано не надто часто.

Шерсть – матеріал дуже гарний, але штори з них бажано вивішувати в кімнаті, яка розташовується на затемненій стороні. Ця волокниста тканина схильна до вигорання на сонці.

Бавовна і льон – це матеріали рослинного походження, які стійкі до сонячного світла. Обидва вони можуть м'ятися, тому після прання їх важливо добре прасувати. Оптимальним варіантом є льон або бавовна, оброблений парою.

Тюль – тканина, відома тим, що може бути як натуральним, так і виконаним із синтетичних матеріалів. Для нього характерна легкість, прозорість і вишуканість. Зазвичай його перуть без проблем, використовуючи делікатний режим прання.

Віскоза – ще один популярний матеріал для виготовлення штор, який відрізняється міцністю і довговічністю. Отриманий з деревної целюлози, він володіє такими якостями як гіпоалергенність, екологічність і вологостійкість.

Синтетичні тканини
Крім натуральних матеріалів для штор нерідко використовуються і синтетичні тканини. Вони також відрізняються міцністю, невибагливі у догляді і чудово виглядають. Серед найпоширеніших:
- жаккард;
- «блек-аут»;
- атлас;
- органза на основі поліестеру;
- крепдешин;
- шифон.
Жаккард відноситься до розряду дорогих і дуже красивих матеріалів. Він дуже міцний, а можливість вибрати відповідний за кольором варіант імпонує будь-якому цінителю прекрасного.

Тканина «блек-аут» - це матеріал, який використовується для того, щоб не пропускати ультрафіолет. Штори можуть бути виконані з різними малюнками і візерунками, а також мати різні доповнення в складі, проте сонцезахисний ефект присутній в обов'язковому порядку.

Атлас сьогодні все частіше виготовляється з домішкою віскози або синтетики. Це робить його більш доступним, тим більше, що тканина не мнеться, відрізняється довговічністю чудово.

Як і атлас, сьогодні рідко використовується натуральна органза. Висока вартість матеріалу робить його менш затребуваним, тому найчастіше вибирають органзу з поліестром. Вишукана і прозора, вона виглядає дуже багато і прикрашає будь-яку кімнату.

Крепдешин – матеріал дуже дешевий, тому він підійде тим, хто віддає перевагу скромний, але затишний інтер'єр. Для нього характерна доступна ціна і простий, але цілком пристойний вигляд.

Що стосується шифону, то ця тканина відрізняється легкістю і вишуканістю. Гардини, виконані з нього, практично невагомі і можуть чудово виглядати як в кухні, так і у вітальні.

Придбати штори з цих та інших матеріалів ви зможете на нашому сайті за доступною ціною. Якість та індивідуальний підхід гарантовано кожному покупцеві.
- Штори блекаут для офісів: зручність, ефективність та перевагиШтори блекаут — це чудове рішення для офісів, де важливо підтримувати комфортні умови для роботи, зокрема для зниження рівня світла, тепла, шуму і забезпечення конфіденційності.Повна версія статті
- Використання нитяних штор у дизайні квартириПрактичність та естетика Штори-нитки стають популярним елементом у дизайні сучасних квартир завдяки їхній практичності та візуальній привабливості. Вони не схильні до накопичення пилу і запахів, що робить їх зручним варіантом для часто використовуваних приміщень. До того ж, такі штори легко піддаються догляду, зберігаючи свій первісний вигляд навіть після багаторазового прання.Повна версія статті