Кошик
52 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Штори: визначаємо розмір

Штори: визначаємо розмір

 

 

 

 

 

 

Найпростіше зробити підрахунки для римських, японських штор, а також штор-екранів. Значно складніше визначитися з кількістю тканини, якщо ваш вибір – класичні штори або їх підвиди. Всі драпірування увазі збільшення витрати тканини і наше завдання – обчислити, скільки матеріалу потрібно для одержання запланованого ефекту.

Класичні штори

Загальні правила для твору вимірів

Перед твором вимірів потрібно повісити карнизи і враховувати тип кріплення штор. Якщо мова йде про штори на люверсах, до довжини штор нижче карниза потрібно додати кілька сантиметрів.

Ширину класичних завіс розраховують також, ґрунтуючись не на габаритах вікна, а в залежності від довжини карниза. Карниз обов'язково повинен виступати за межі ширини вікна. Зараз входять у моду карнизи на всю стіну – такий масштабний тканинний декор виглядає дуже ефектно.

Є два типи вимірів довжини – відстань від карниза до підлоги і від карниза до підвіконня. Саме ці цифри потрібні для розрахунків довжини полотнища штор, портьєр, тюлі.

Завмер штор

Драпірування: як змінюється призначення приміщення

Більш пишні драпірування виглядає урочисто, тому такі елементи дизайну характерні для вітальні. Найбільш скромна драпірування зазвичай застосовується в кухні – тут застосовують і тканина простіше, бажано гладеньку, немаркий, тонку, тому що такі штори практичніше і за ними легше доглядати. Нерідко кухонні фіранки викроюють просто по ширині поперечини

На кухні часто застосовують складаються з декількох невеликих полотен фіранки типу «кафе», схожі на ті, які застосовувалися в приватних сільських будинках. Їх легко і зручно прати, знімати і одягати на вікна.

Драпірування штор на кухні

Як на драпіровку впливає довжина карниза

  • Чим довше карниз, тим більш пишні драпірування для цього вікна повинна бути передбачена.
  • Самі короткі карнизи – до 1,4 м. в цьому випадку купують штори по довжині планки.
  • Якщо карниз має довжину до 2 м, для визначення ширини тканини для пошиття завіс довжину поперечини множать на півтора.
  • Якщо карниз не перевищує за довжиною 2,8 м, коефіцієнт, на який помножують довжину карниза для отримання ширини полотна штор, збільшується до 2.
  • Якщо карниз ще довшим, для отримання гарної драпірування довжину поперечини при розрахунку ширини штор множать на 2,5 - 3. При довжині планки, перевищує 4 м, для отримання гарної драпірування коефіцієнт розрахунку ширини повинен складати від 3 до 4. Таким чином отримують загальну ширину штор. Якщо завіси складаються з двох частин, отриману цифру ділять на 2.
  • Якщо немає бажання отримати об'ємну драпіровку, можна просто купити тканину по ширині карниза.
Определить размеры штор

Как тип ткани влияет на ширину полотна?

Чем плотнее ткань, тем менее уместна рельефная драпировка из нее. Красивые волны из плотной ткани трудно сформировать. Поэтому материал для портьер покупают для штор в меньшем количестве, чем тонкую органзу для декора этого же окна. Если тонкие ткани по ширине должны превышать длину перекладины, на которой будут крепить шторы, в 2-2,5 раза, то коэффициент для плотного материала может составлять всего 1,7.


Шторы из плотной ткани

Типы штор: как рассчитать длину полотна?

Есть три типа штор – обычные, удлиненные, укороченные:

  1. Обычные имеют длину на 1-2 см короче, чем расстояние от перекладины до пола. Это хороший выбор как для гостиной, так и для спальни, детской или кабинета.
  2. Удлиненные – на 20-30 сантиметров длиннее, чем обычные. Идеальный вариант для кухни или веранды.
  3. Для расчета длины укороченных занавесок применяют расстояние от планки до подоконника. Такие шторки подходят для помещений, где люди не проявляют значительную активность, например, для спальни.

Удлиненные шторы

Размеры рулонных, римских, японских и других ровных минималистичных штор

По ширині такі штори повинні точно відповідати віконного отвору або перевищувати його розміри на 2-5 см. Для розрахунку довжини потрібно застосувати відстань від карниза до підвіконня і додати до неї 10-15 див.

Римські штори

Припуски для штор

Спеціальні тканини, які застосовують для інтер'єру мають вже оброблені краї. Якщо тканина необработана, то припуски на кожну крайку складуть 5 див.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner