Кошик
55 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Як правильно розрахувати тканина для виготовлення штор

Як правильно розрахувати тканина для виготовлення штор

Самостійно створити шторні композиції по своєму смаку можна, звернувшись у будь-яке швейне ательє. Однак, перед тим як приступити безпосередньо до пошиття, слід провести ряд підготовчих процедур:

  1. Правильно зняти мірки.
  2. Розрахувати необхідний метраж тканини з урахуванням всіх припусків.
  3. Підібрати відповідну фурнітуру і, в разі необхідності – елементи декору.

Для кожного типу завіс, будь то портьєри, гардини, тюль, ламбрекени та ін., існують свої правила розрахунку метражу, конструювання деяких з них вимагає більше часу і навичок. Як би там не було, вдалий результат безпосередньо залежить від правильно виконаних вимірів і грамотного розрахунку необхідного метражу.

купити тканину для штор

Отже, знімаємо мірки.

Основні виміри для подальшого розрахунку матеріалів

Для того щоб у майбутньому правильно розрахувати витрату тканини для пошиття і виготовлення штор, слід зробити наступні основні мірки:

1) Висота від місця кріплення до необхідного рівня штор.

Довжина майбутніх штор розраховується виходячи з відстані від місця кріплення на карнизі (від гачка, затиску або верхньої точки самого карниза) до необхідного рівня в залежності від Ваших уподобань. Довжина може бути до підлоги, трохи прикривати підвіконня, а також може бути взята з завідомо великим запасом – тоді тканина на підлозі буде збиратися у складки, що останнім часом стало модною тенденцією.

Спосіб кріплення до карнизу при розрахунку витрати тканини також відіграє важливу роль. Якщо майбутнє виріб передбачає такі способи кріплення, як петлі, люверси або куліску, то до розрахункової висоті штор слід додати необхідний запас тканини для створення даних кріплень: установки люверсів, формування куліскі або петель.

Порада: Вимірювання висоти бажано зробити в декількох різних місцях, наприклад, у центрі і по краях карниза. Можливо, показники будуть трохи відрізнятися, тоді їх середнє арифметичне і буде розрахунковою довжиною.

Якщо форма вікна передбачає наявність похилого карниза – вимірювання висоти слід виконувати від крайньої верхньої і крайньої нижньої точки карниза до бажаного рівня. Ці величини і будуть закладені в конструкцію (лекало) майбутніх штор.

2) Довжина карниза (або відстань між двома крайніми точками кріплення).

Від довжини карниза (відстані між двома крайніми точками кріплення) буде залежати необхідна ширина полотна. Для її розрахунку використовують наступну формулу:

Ширина полотна = [довжина карниза] х [коефіцієнт складання]

Порада: При розрахунку довжини і ширини тканини для штор також необхідно додати до розрахункових показників кілька сантиметрів для припусків (підгин), а також, при наявності великого візерунка на шторах – запас на підгонку візерунка.

розрахунок матеріалів

Розраховуємо витрата тканини в залежності від обраного типу конструкції

Кожен тип завіс: штори, тюль, ламбрекени, римські або рулонні штори, має свої особливості конструкції та технологію виготовлення. Знання цих особливостей дозволить виконати правильний розрахунок матеріалів і виключити можливі помилки. Якщо майбутня шторна композиція передбачає використання кількох типів завіс (наприклад, тюль і ламбрекен), розрахунок параметрів кожного елемента повинен проводитися окремо.

вибір матеріалу для штор

Як вже було сказано, витрата тканини (ширина полотна) майбутніх штор безпосередньо залежить не тільки від показника довжини карниза, але і коефіцієнта складання. Характерною особливістю класичних штор є освіта полотнами складок і драпіровок, для формування яких необхідний додатковий запас тканини. Коефіцієнт збірки, як раз таки і формує цей запас.

Для кожного типу завіс існує свій коефіцієнт збірки, який також залежить і від щільності тканини:

Портьєри (щільна тканина): коефіцієнт збірки - 1,5 – 2

Гардини (тканина середньої щільності): коефіцієнт збірки - 2 – 2,5

Тюль (легка тканина): коефіцієнт збірки – 2,5 – 3

Порада: Традиційно вважається, що довжина портьєр (гардин) повинна збігатися з довжиною тюлю.

витрата тканини

Особливості розрахунку витрати тканини для ламбрекену

Ламбрекен – це привабливий і урочистий аксесуар шторного декору, найбільш часто використовується для створення інтер'єрів у класичних стилях. Для їх створення використовуються різні прийоми і конструкції, від яких залежить і витрата тканини:

- витрата тканини для жорсткого ламбрекену розраховується досить просто: до довжини карниза додаються припуски на обробку. Важливо стежити, щоб напрямок тканини штор і ламбрекенів збігалося: якщо штори будуть розкроєні вздовж, а ламбрекен поперек – це буде помітно, навіть у разі використання однотонної тканини.

- ширина тканини простого підстельового ламбрекену зі складками розраховується виходячи з довжини карниза помноженої на коефіцієнт складання. Чим більше коефіцієнт, тим пишніше складки ламбрекену.

розрахунок тканини для ламбрекену

- ламбрекен з драпіровками має складну конструкцію, що включає кілька різних елементів (арок, краваток, шлейфів і т. д.). Для розрахунку витрат матеріалів, спочатку краще створити лекала на папері – в подальшому це полегшить процес розрахунку.

ламбрекен з драпіровками

Звичайно ж, для того щоб декор вікон міг гідно доповнити і прикрасити інтер'єр Вашого житла необхідно витратити багато сил і часу. Однак за правильної організації роботи, можна досягти справді дивовижних результатів. Якщо Ви вирішили здійснити пошиття штор самостійно, підібрати красиві і якісні тканини для їх виготовлення Ви зможете в салоні штор Niltex. Консультанти завжди готові надати допомогу при їх виборі, спільно розрахувати необхідний метраж, підібрати відповідну фурнітуру.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner