Кошик
52 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Як визначити розмір рулонної штори на пластикові вікна?

Як визначити розмір рулонної штори на пластикові вікна?

Таке оздоблення виглядає досить лаконічно. Це щось середнє між строгими жалюзі і фактурним текстилем. Але щоб вони справді виглядали гармонійно, важливо зробити правильні заміри.

Слід сказати, що рулонні штори поділяються на два типи. Ця класифікація залежить від особливостей механізму для відкривання і закривання штор.

● закриті (касетні), коли полотно приховано всередині пластикового барабана;

● відкриті з сматывающимся барабаном, коли карниз знаходиться на рамі або стіні.

Виміри для відкритих рулонних штор

Такі штори мають мінімальні розміри і використовуються в якості декору для віконних прорізів будь-яких розмірів. Вони надають їм завершеного вигляду і можуть виконувати кілька функцій - захищати приміщення від сонячного світла і сторонніх поглядів.

Вікна в багатоквартирних будинках зазвичай мають стандартні розміри. Тому в магазинах домашнього текстилю можна знайти конструкції, які ідеально підійдуть за розмірами. Але якщо віконний отвір не вписується в загальноприйняті стандарти, механізм для відкривання-закривання штор можна замовити у спеціальних майстернях, які займаються виготовленням дверей і вікон з ПВХ.

Найбільш поширеним варіантів встановлення рулонних штор, коли полотно повністю закриває віконний отвір. Але такий варіант не підходить для вікна, стулки якого доводиться відкривати часто. При вимірах вікна, яке не відкривається до ширини додають приблизно 5 см внизу і вгорі і до 10 см з боків полотна.

Якщо ж вікно часто використовується, рулонну штору монтують на отвір стулки вікна. А сам карниз, в який змотується рулон кріпиться до віконної рами. Заміри вимагають особливої ретельності і уваги.

Їх можна проводити за розмірами скла від штапика до штапика. У розрахунок беруть його висоту і ширину. По таким параметрам ви отримаєте полотно, яке щільно буде прилягати до склопакету.

Можна не враховувати штапик, а проводити заміри по віконній рамі. Тоді вони будуть дещо відставати від скла і тонка смужка світла буде потрапляти в приміщення по периметру штори.

В обох випадках стулки буде зручно ставити на провітрювання або відкривати повністю без ризику пошкодити або забруднити штори.

Виміри для закритих штор

Для штор касетного типу попередні способи проведення замірів не підійдуть. Також як відкриті, вони можуть використовуватися для всього вікна або для окремих стулок.

Для кріплення використовують Р-подібні кронштейни. Вони замикаються у верхній частині віконної рами. А штори, що складаються з одного полотна кріпляться плоскими кріпленнями.

Також в комплекті касетних штор використовують дві напрямні, по яких ковзає планка обважнення в нижній частині полотна. Це дозволяє штори не проминаться від вітру і гарно виглядати.

У разі кріплення касетної рулонної штори на склопакет використовують такий же спосіб, як і в попередньому варіанті за розмірами склопакета.

Визначити розміри рулонної штори нескладно. Важливо спочатку вибрати модель, яка буде оптимальною для вашого вікна. При вимірах використовуйте рулетку чи стрічку, так як в даному випадку важлива точність і відсутніх пів сантиметра можуть зіпсувати загальний вигляд вікна.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner