Кошик
53 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум
+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Як вішати римські штори

Як вішати римські штори

Римські штори прийшли до нас із Стародавнього Риму. Таку технологію стародавні мореплавці використовували для кріплення вітрил.

Конструкція з римських штор виглядає свіжо і оригінально в будь-якому приміщенні. Вона дозволяє мати постійний доступ до підвіконня без додаткових маніпуляцій. А правильно підібрана забарвлення і дизайн тканин створюють цілісний простір в приміщеннях будь-якого типу.

Перед тим як розібратися з цим важливо дізнатися принцип пристрою даного типу віконного текстилю. Римські штори являють собою рівну тканинне полотно з окремих секцій. У розкритому вигляді вони виглядають як рівне полотно, а при піднятті створюються красиві горизонтальні складки.

Будь-яка "римка" розкривається знизу вгору, а щоб складки були охайними та створювали єдиний ансамбль на вікнах їх необхідно правильно прикріпити.

Способи монтажу

Прикріпити "римку" можна кількома способами:

  • на стіну;
  • до стелі;
  • на віконний проріз;
  • на вікно.

Вибір способу залежить від ефекту, якого ви хочете досягти в інтер'єрі. У разі використання підвіконня для вирощування кімнатних рослин, кріпити конструкцію краще на поверхню рами. В такому випадку "римку" можна використовувати разом з портьєрами будь-якої довжини.

Для інших випадків актуальною буде модель повністю закриває віконний отвір. Такий тип монтажу приховає архітектурні дефекти або нерівні укоси.

Римські штори можуть бути виготовлені з цілісного полотна або з групи полотен на окрему стулку. Для монтажу великих полотен використовують стіни і стелі, а от невеликі краще зафіксувати в самому отворі.

Монтаж на карниз

Такий спосіб вимагає правильно підібраного карниза. Для його виготовлення використовують пластик, алюміній або нержавіючу сталь. Це профіль з вбудованим підйомним механізмом разом з блоком управління. А рух полотен відбувається за допомогою шнура.

Конструкція такого типу може бути невеликий і кріпитися на стулки. Даний спосіб передбачає вільний доступ до підвіконня.

Але у більшості випадків використовують стандартні карнизи, які фіксують над вікном. Так вони закривають вікно цілком і створюють цілісну композицію.

Конструкція римських штор здається складною. Але насправді вона досить проста в монтажі. Перед тим як визначитися з місцем кріплення необхідно врахувати деякі особливості "римок".

По-перше, необхідно враховувати відстань від полотна до вікна. Воно повинно бути зручним для відкривання стулок. Цілісне полотно краще кріпити над вікном.

Але якщо немає можливості закріпити "римку" таким способом, використовують кріплення на вікно. Але врахуйте, що такий спосіб передбачає використання саморізів, які порушують цілісність рами.

Кількість кріплень залежить від ширини віконного прорізу. Для невеликих вікон можна використовувати кріплення по краях, а для більшого можна додати одне посередині.

Монтаж без карниза

Такий спосіб кріплення можна зробити самостійно. Для цього знадобиться звичайний прямий карниз і тканина на липучці. Одну частину липучки пришивають до карниза, а іншу до полотна штори.

Прикріпити штору можна шляхом протягування карниза верхню частину штори, яку формують спеціально для цієї мети.

Правильно прикріплена римська штора прикрасить вікно, не викликає складнощів в експлуатації і зробить вашу оселю оригінальним.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner