Кошик
55 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Скандинавський стиль в інтер'єрі. Частина 2

Скандинавський стиль в інтер'єрі. Частина 2

Незважаючи на гадану холодність північних регіонів, інтер'єри скандинавського стилю надзвичайно теплі і затишні. Скандинавський дизайн просто створений, щоб внести в будинок енергію сонячного світла, чистоту природних ліній і багато повітря. Він настільки плавно і природно інтегрується в будь-яке приміщення, настільки легко поєднує в собі природну красу і комфорт, що в нього просто неможливо не закохатися.


Поради щодо створення скандинавського стилю в інтер'єрі


Стиль народжується в дрібницях і у випадку зі скандинавським стилем це доречно, як ніколи. Нордичний характер в оформленні будинку простежується в найдрібніших, тільки йому властивих деталях: колірній гамі оформлення, матеріали обробки і декору, особливості освітлення. Для створення цілісної картини ідеального скандинавського інтер'єру необхідно врахувати кожний чинник окремо і їх гармонійну сукупність. Про те, як це зробити, розповімо нижче.

 

Скандинавський стиль – колір і принт


В умовах короткого світлового дня, суворих довгих зим і нестачі освітленості в цілому скандинавський стиль просто не міг сформувати надміру темну дизайнерську палітру. Використання світлих відтінків це можливість навіть при малій кількості вступників сонячних променів візуально зробити кімнату світлішою, а також розширити її межі. Традиційно базовим кольором скандинавського інтер'єру прийнято вважати білий. Такий, здавалося б, класичний підхід до вибору основного відтінку в той же час має масу варіантів – білий, слонова кістка, айворі, молочний, перловий, вибір обмежений лише фантазією дизайнера.


Крім білого кольору скандинавський стиль також тяжіє до використання «морський» гамми – блакитний, темно-синій, бірюза. Також у пошані сірий і бежевий. Додаткові кольори частіше використовуються в декоруванні текстилем – меблевої оббивки, віконних шторах, диванних подушках, рідше для обробки стін і підлоги. Ще один улюблені колір – коричневий, як правило, присутнє у вигляді дерев'яних предметів інтер'єру. Варто сказати, що для скандинавського інтер'єру не характерно використання вітіюватого орнаменту. Стіни, меблеві фасади і навіть текстиль, як правило, однотонні, іноді з простим геометричним малюнком.
Не варто думати, що скандинавський дизайн це виключно холодні відтінки. Додати в інтер'єр домашнього затишку можна за допомогою яскравих теплих тонів – червоного, помаранчевого, жовтого. Обов'язково це окремі елементи, які стають стилістичними акцентами, покликаними розбавити північний інтер'єр і зробити його менш суворим. Таке рішення можна втілити у вигляді однієї червоної подушки в синьо-білому ряду, жовтої настільної лампи, картини з яскравим абстрактним орнаментом. Свіжо і оригінально виглядають кольорові плями у вигляді меблів. Приміром, апельсиново-помаранчеве крісло-яйце (класичний елемент скандинавського інтер'єру) стане центром зони відпочинку і перетворить її в улюблене місце для домашніх посиденьок. А соковиту зелену ноту внесуть кімнатні рослини, які в скандинавському інтер'єрі займають почесне місце.


Меблі в скандинавському інтер'єрі


Скандинави широко використовують дерево у своїх інтер'єрах, люблять його за екологічність, теплоту і здатність вносити в будинок затишну атмосферу. Практично вся меблі в скандинавському інтер'єрі дерев'яна. При цьому бажано залишити меблевий матеріал у максимально первозданному вигляді, тому дерево найчастіше не фарбується, а тільки покривається лаком. Меблі для інтер'єру з нотами автентичної Скандинавії – абсолютно натуральна, без покриття, з живою фактурою, наповненої диханням північної природи.


Кухонні меблі не сприймає різьблених елементів або складних форм. Гладкі прямі фасади, безліч відкритих дерев'яних полиць і практичних підвісних модулів. Кухонна техніка найчастіше вбудована в меблі і закрита фасадами. Оскільки скандинавський інтер'єр це в першу чергу практичність, то в ньому завжди знайдеться місце прихованим вбудованим шафах, які зберігають безліч потрібних предметів. Все просто, лаконічно і функціонально.
Особлива фішка скандинавських дизайнерів – багатофункціональна меблі-трансформер. Часто в інтер'єрі не вистачає місця для великої кількості меблів, або не хочеться перевантажувати дизайн зайвими предметами. У такому разі меблі-трансформер стане ідеальним рішенням. Приміром, невеликий табурет-драбина може використовуватися не тільки як помічник для дослідження далеких полиць буфету, але також як прикроватного столика. Диван-трансформер легко перетвориться на двох'ярусне ліжко, а приховані стінні панелі трансформуються з зручне робоче місце з письмовим столом і полицями для канцелярії. Саме в скандинавському інтер'єрі з його тягою до позбавлення від зайвого, але бажанням зберегти функціонал ідея трансформованою меблів особливо припала до речі.


Штори в скандинавському стилі


Ще одна найважливіша голова в скандинавському інтер'єрі – текстильне оформлення. У першу чергу це стосується штор, адже головне завдання скандинавського дизайну – наповнити кімнату світлом. Штори в скандинавському стилі покликані не захищати від сонця, а навпаки – максимально дозволити його променям проникнути в приміщення. Класичний вибір – прямі гардини, для виготовлення яких використовують тонкі напівпрозорі тканини. Популярні натуральні матеріали – бавовну, льон.


Ті, хто любить більш сучасні рішення, віддають перевагу підйомним шторам – римським, рулонним, лондонським. Вибираючи таку конструкцію, варто уникати зайвої помпезності і декоративної обробки (безлічі складок, бантів, тасьми), адже головна концепція скандинавського дизайну – простота. Ще один варіант декорування віконного простору в скандинавському стилі – дерев'яні жалюзі. Тканини для штор – природні, однотонні, без глянцевого блиску і мішури.


Декоративні аксесуари в скандинавському дизайні


Незважаючи на те, що скандинавський інтер'єр тяжіє до мінімалізму, місце для декоративних аксесуарів в ньому все-таки знайдеться. Оскільки меблі в цьому інтер'єрі найчастіше лаконічна і відкрита, то мінімум елегантних предметів декору на стелажних полицях і журнальних столиках пожвавлять обстановку і додадуть їй оригінальних нот. Що покласти на полиці:
• Книги і журнали.
• Фотографії в дерев'яних рамках.
• Настільні лампи.
• Керамічні статуетки.
• Живі зелені рослини.
Кожен інтер'єр-це відображення характеру його господарів, їх способу життя і мислення, фантазій і прагнень. Кожен скандинавський інтер'єр це холодна північна романтика і теплий домашній затишок. Відкриваючи для себе скандинавський стиль, ви завжди будете знаходити щось нове і незвідане як безтурботні північні простори і в цьому його краса.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner