Скандинавський стиль в інтер'єрі
Говорячи про скандинавському дизайні, як про простий і лаконічному, часто проводять паралель між ним і мінімалізмом. Однак це не повною мірою відповідає істині. Незважаючи на те, що інтер'єру в дусі холодної північної Скандинавії властива стриманість і простота, до традиційного мінімалізму йому все ж далеко. Скандинавський стиль-це стиль саме домашнього, а не робочого приміщення. Приміщення, яке обов'язково повинно бути наповнене затишком і гостинністю.
Короткий екскурс в історію Скандинавського стилю
Скандинавське напрям в дизайні бере свій початок в 19 столітті і відображає образ життя і думок північноєвропейських народів, зокрема жителів Норвегії, Данії, Фінляндії, Ісландії, Швеції. З моменту свого зародження стиль зазнав безліч перетворень, які явили світу скандинавський дизайн в його сьогоднішньому особі – елегантний, ергономічний, природний і практичний до найдрібніших деталей.
Що відображено в скандинавському стилі в першу чергу? Звичайно, це суворі умови життя в північній кліматичній зоні, зокрема бажання максимально наповнити будинок світлом в реаліях короткого світлового дня. Ця проблема знайшла своє вирішення у світлих тонах оформлення, використання великої кількості освітлювальних приладів, а також архітектурних елементах, наприклад, великих вікнах з мінімумом обробки.
Скандинавський дизайн як цілісне поняття об'єднує в собі кілька національних стилів, зокрема фінська, шведська, датська, ісландський і норвезький, кожному з яких притаманні індивідуальні риси національного романтизму з об'єднанням в загальну концепцію класичного європейського функціоналізму. Саме функціональність інтер'єру стає відправною точкою для реалізації кожного скандинавського інтер'єр-проекту. Тут кожна річ знаходиться на своєму місці і використовується на максимумі своїх можливостей.
Тонкощі створення скандинавського інтер'єру.
Кімната в скандинавському стилі – проста, але не понура, а елегантна і, попри свою лаконічність і відсутність зайвих деталей, затишна. Створення скандинавського інтер'єру це можливість експериментувати, поєднуючи в одній композиції сучасні штучні і класичні натуральні матеріали, наприклад яскраві пластикові стільці в поєднанні з журнальним столиком з деревного спила. Окреме гідність нордичного стилю це його бюджетність, а точніше навіть можливість створювати дизайн буквально «з нічого». Таким чином, скандинавський стиль стає просто знахідкою для дизайнера.
Ще одна особливість скандінавського дизайну – його здатність трансформуватися, підлаштовуючись під потреби споживача і відповідає функціональним та естетичним вимогам того чи іншого часу. Це дозволяє говорити про те, що скандинавський стиль завжди в тренді.
Скандинавський стиль. Де доречно застосувати?
Інтер'єр в скандинавському стилі повинен в першу чергу відображати характер своїх володарів, їх смак і почуття міри, уявлення про красу і комфорт. Саме тому кожен скандинавський проект оригінальний і самобутній, де використовується максимум можливих аксесуарів – предметів декору, кімнатних квітів, а де-то ідея простоти зведена до абсолютного мінімалізму.
Використання скандинавського стилю в інтер'єрі ідеально підходить для приміщень з дефіцитом вільного простору. Оскільки стилю властиво зречення від усього, що не несе функціональне навантаження, він виразно позбавить господаря приміщення від захаращення зайвими деталями. Використання світлих тонів в обробці, зокрема основного білого кольору, дозволить візуально збільшити площу. Також скандинавський стиль припускає мінімум стін і перегородок і максимум відкритого простору, що також дає можливість візуально розширити простір. Секрет скандинавських дизайнерів – багатофункціональна меблі-трансформер, яка дозволяє ефективно економити дорогоцінний простір. Детальніше про неї розповімо в другій частині статті.
Если ваши окна выходят на северную сторону, где недостаток естественного освещения ощущается особенно остро, то скандинавский дизайн это именно то, что нужно. Используя базовый белый цвет в сочетании с яркими сочными акцентами можно создать светлый и позитивный интерьер, который даже при малом поступлении солнечных лучей не будет выглядеть уныло и мрачно. Еще один способ сделать помещение светлее это полупрозрачные легкие шторы на окна. В идеале это должна быть подъемная конструкция (римские или лондонские шторы, а также рулонные портьеры), которая позволит в течение дня оставлять оконный проем полностью открытым, впуская максимум дневного света.
Скандинавский стиль уместен в спальне и в гостиной, в детской комнате и кухне. Его прохладное северное очарование не оставляет равнодушным. В каждой из домашних зон скандинавскому дизайну свойственны особые черты, характерные материалы и стилистика. Подробнее обо всех аспектах отделки дома в скандинавском стиле расскажем во второй части статьи «Скандинавский стиль в интерьере».
- Використання нитяних штор у дизайні квартириПрактичність та естетика Штори-нитки стають популярним елементом у дизайні сучасних квартир завдяки їхній практичності та візуальній привабливості. Вони не схильні до накопичення пилу і запахів, що робить їх зручним варіантом для часто використовуваних приміщень. До того ж, такі штори легко піддаються догляду, зберігаючи свій первісний вигляд навіть після багаторазового прання.Повна версія статті
- Блекаут штори: Психологія та продуктивністьАналіз впливу штор блекаут на психологічний стан людини та її продуктивністьПовна версія статті