Кошик
52 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Стельовий карниз для штор – особливості вибору та встановлення

Стельовий карниз для штор – особливості вибору та встановлення

Чому саме стельовий карниз? Як правильно його вибрати і встановити? Які гардини підходять для цього типу карниза і яку тканину для штор краще віддати перевагу? Відповіді на ці та інші питання знайдуться в цій статті.

У яких випадках слід вибирати стельовий карниз

З допомогою стельового карниза можна не тільки ефектно декорувати віконний отвір, але також виправити деякі недоліки приміщення, серед яких:

  • Низька стеля. У цьому випадку стельовий карниз візуально розширить простір між стелею і підлогою, в той час як настінні карнизи візуально зменшують і без того невелику висоту стіни.
  • Високі вікна. Якщо вікна занадто близько розташовані до стелі, тобто ризик того, що настінний карниз буде перекривати частину віконного отвору. Стельовий карниз саме те, що потрібно в даному випадку.
  • Ненадійні стіни. У тому випадку якщо стіни кімнати облицьовані гіпсокартоном встановлювати стандартний настінний карниз може бути небезпечно, особливо в тому випадку якщо передбачаються важкі портьєри. Стельовий карниз при цьому надійно фіксує штори.

купити стельовий карниз в Інтернеті, тканина для штор

Види стельових карнизів

Класифікація стельових карнизів передбачає три типи відповідно використовуваних матеріалів і зовнішньому вигляду:

  • Струнні.
  • Багетні.
  • Профільні.

Струнний тип карниза як можна зрозуміти з його назви, являє собою натягнуту струну по якій ковзає тканина для штор. Такий підвид карниза підходить для найтонших штор або тюлевих фіранок. Більш важку шторну тканина карниз може просто не витримати. Для того щоб уникнути провисання під вагою матеріалу бажано використовувати додаткове кріплення посередині віконного отвору.

Багетні стельовий карниз має дерев'яне виконання. Такий тип карниза виграшно виглядає в будь-якому інтер'єрі. Він здатний витримати велике навантаження і підходить практично для будь-яких шторних конструкцій.

Профільний карниз під стелю виконується з металу (максимальна довжина 6 м) або пластику (максимальна довжина 3м). зручність профільного карниза в тому, що його можна закруглити по краях що надає естетичності шторної конструкції.

купити стельовий карниз в Інтернеті

Вибір кріплень для штор стельового карниза

В залежності від того який тип шторної конструкції обраний слід вибирати тип карниза і його кріплення. Від того наскільки важкі плануються портьєри залежить прикрасить ваше вікно струна або ж це буде металевий профіль.

Для легких невагомих тканин і вуалі відмінно підійде струнний карниз. Органза, тюль, гіпюр будуть досить незграбно виглядати на громіздкому карнизі. Завдяки невеликій товщині струни штори буду немов парити в повітрі.

Щільні важкі штори краще всього вішати на міцний карниз, якими є профільні та багетні конструкції. Такий карниз може витримати велику вагу і не буде провисати при постійному русі шторного полотна по карнизу.

Якщо ваш вибір багатошарова драпірування, то до ваших послуг багаторядні профільні карнизи. Такий тип карниза розрахований на значний вагу портьєр і дозволяє повісити два-три ряди полотен. Таким чином можна ефектно декорувати вікно щільними гардинами і тюлем.

У тому випадку, коли ваші штори припускають наявність ламбрекену, варто подбати про спеціальному кріпленні для нього. Є два рішення:

  • Купуйте спеціальний карниз з липучкою для ламбрекену. Однак цей спосіб загрожує тим, що під впливом ваги тканини для штор липучка може відклеюватися. В такому випадку можна просто приклеїти конструкцію на клей.
  • Другий варіант передбачає використання стрічки з гачками на тильній стороні. Зафіксуйте краю стрічки заглушками щоб уникнути руху ламбрекену по карнизу.

купити стельовий карниз в Інтернеті

Особливості установки карниза на стелю

Для каждого типа потолка существуют индивидуальные нюансы крепления карниза. Все зависит от потолочных перекрытий и веса предполагаемой шторной конструкции.

Бетонный потолок

Такой потолок выдержит любую тяжесть штор, главное грамотно закрепить карниз. Он может быть любого типа: багетный, профильный или струнный. Делается это при помощи дюбелей. Чем больше вес штор, тем большее количество креплений понадобится.

Подвесной потолок

Если в вашей квартире подвесной тип потолков, то следует выбирать крепление карниза соответственно его особенностям.

Для подвесных плиточных потолков характерно крепление при помощи алюминиевых направляющих. Так крепят струнные или профильные карнизы, рассчитанные на небольшой вес шторной конструкции.

Потолок из гипсокартона также предполагает крепления для легких штор. В том случае если вы хотите повесить на потолок из гипсокартона более тяжелую ткань для штор, то необходимо позаботиться о прочности крепления. Для этого между основным потолком и подвесным следует проложить укрепляющие бруски.

Натяжные потолки имеют несколько особенностей крепления:

  • Основа під карниз монтується до натяжки стельового покриття. Таким чином карниз надійно кріпитися і максимально близько до стелі.
  • Натяжний полотно не доводять до місця кріплення карниза, і він виходить повністю прихований. Це дозволяє отримати цікавий візуальний ефект – штори наче падають зі стелі.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner