Вибираємо карниз для штор – різновиди та секрети

Вибір карниза безпосередньо залежить від конструкції і стилю штор. Саме тому відправлятися за портьєрами і карнизом потрібно одночасно. Про те які бувають карнизи за формою, матеріалів і способів кріплення гардин поговоримо в цій статті.
Карниз ― це не просто підтримка шторної конструкції. Це повноцінна частина віконного декору. Карнизи різні по своїй модифікації, розмірами і елементів декорування. За способом підвішування карнизи діляться на дві основні групи:
- Настінні.
- Стельові.
Нижче ми розглянемо класифікацію карнизів за такими показниками як форма, матеріал виготовлення, способи управління, а також кількість передбачуваних шторних полотен.
Форма карниза
Карнизи бувають круглі і плоскі. Їх довжина стандартно становить 2 і 4 м. Якщо вікно не стандартне і довжину карниза необхідно змінити це можна зробити, обрізавши довгий карниз або наростивши занадто короткий за допомогою додаткових елементів.
Круглі карнизи в основному мають діаметр 16-28 мм Як правило товщина карниза безпосередньо залежить від тяжкості обраної тканини для штор – чим щільніше матеріал, тим товщі штанга. Відповідно легкі тканини вимагають тонкий карниз. Конструкції у вигляді круглого стержня особливо виграшно виглядають у вітальні або спальні.
Плоский карниз найчастіше представлений стельовим типом кріплення. Його ширина до 10 див. Плоска форма карниза візуально піднімає стелю, збільшуючи віконний отвір. Для кожного типу карнизів існує ряд індивідуальних кріплень.
Матеріал для карниза
Для виготовлення карнизів використовується кілька матеріалів. Найпоширеніші з них:
- Дерево.
- Пластмаса.
- Метал.
Дерев'яні карнизи відмінно витримують велику вагу. Це актуально в тому випадку якщо ви вважали за краще щільну і важку тканину для штор. Вони з легкістю вписується в інтер'єр, їх можна підібрати за кольором до меблевої фактурі або відтінку підлогового покриття.
Пластиковий варіант стане одним з найдоступніших за вартістю матеріалів. Вони не так міцні, як дерев'яні, однак мають істотне гідність – їх кольорова лінійка настільки різноманітна, що дозволяє підібрати карниз під будь-який інтер'єр. Особливо актуально це буде для дитячих кімнат, які найчастіше виконуються в яскравих кольорах. Також пластикові карнизи відмінно підходять під жалюзі.
Металеві карнизи найміцніші з усіх різновидів. Карниз з металу додасть кімнаті особливий шик. Невірно твердження, що вони підходять тільки для класичних інтер'єрів. Металевий карниз може використовуватися навіть в мінімалістичному стилі інтер'єру, досить вибрати просту форму карниза. Ефектні ковані карнизи відмінно підійдуть для класичних гардин з люверсами з важкої тканини для штор.
Карнизи також можуть комбінуватися з різних матеріалів і бути, наприклад, дерев'яними або пластиковими на металевих кріпленнях. Такі конструкції стануть відмінним рішенням для заміського будинку.
Одинарний або подвійний
В залежності від того який шторної конструкцією планується задрапірувати вікно вибирається та комплектація карниза. Карниз може бути одинарний, подвійний або потрійний. Перший використовується для римських шторних конструкцій і штор плісе. Подвійним карниза потрібно віддати перевагу якщо ваш вибір традиційні портьєри, а також англійські чи австрійські штори. У тому випадку якщо віконне оформлення передбачає ламбрекен необхідний потрійний карниз.
Найпопулярніший варіант – подвійний карниз на який можна повісити щільні штори і легкий тюль. Іноді цілісний подвійний карниз замінюють двома одинарними. Також існую багатосмугові карнизи для японських панельних штор.
Управління шторами
Відкривати і закривати штори можна вручну, а можна використати карнизи з електронним управлінням. Завдяки передовим технологіям стало можливим керувати шторної конструкцією дистанційно за допомогою пульта. А також існують електрокарнізи з управлінням у вигляді настінного вимикача. На сьогоднішній день виробники электрокарнизов радують нас регулярними новинками ринку різного типу і розміру.
- Штори блекаут для офісів: зручність, ефективність та перевагиШтори блекаут — це чудове рішення для офісів, де важливо підтримувати комфортні умови для роботи, зокрема для зниження рівня світла, тепла, шуму і забезпечення конфіденційності.Повна версія статті
- Використання нитяних штор у дизайні квартириПрактичність та естетика Штори-нитки стають популярним елементом у дизайні сучасних квартир завдяки їхній практичності та візуальній привабливості. Вони не схильні до накопичення пилу і запахів, що робить їх зручним варіантом для часто використовуваних приміщень. До того ж, такі штори легко піддаються догляду, зберігаючи свій первісний вигляд навіть після багаторазового прання.Повна версія статті