Кошик
55 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Вибираємо жалюзі. Історія та особливості конструкції

Вибираємо жалюзі. Історія та особливості конструкції

Жалюзі — це нестандартний підхід до декорування віконного простору. Використання цього типу штор має безліч переваг. Про те, який тип жалюзі краще вибрати для будинку, а який для офісу, а також про особливості установки поговоримо в цій статті.

Трохи історії

Всупереч сформованій думці жалюзі були винайдені зовсім не у Франції, незважаючи на своє французьке назва (фр. Jalousie). Батьківщина жалюзі – Іспанія. Спочатку конструкція являла собою спеціальні дерев'яні захисні екрани. Ламелі були зафіксовані таким чином, щоб розсіювати сонячні промені і при цьому відкривати огляд зовні. Спочатку жалюзі були статичні, їх планки не могли повертатися і змінювати кут огляду. Новий динамічний варіант жалюзі був винайдений вже в Новому Світлі.

Купити жалюзі в інтернеті. Історія та особливості вибору конструкції

Жалюзі отримали визнання в Європі в кінці XVIII століття, набуваючи популярність спочатку в Англії, потім у Франції, а потім проникаючи в інші країни Європи. Крім традиційних жалюзі велику популярність здобули також внутрішні жалюзійні віконниці, які дуже популярні в південних країнах у поєднанні з тканинними гардинами або як самостійний елемент декорування.

Різновиди жалюзі

  • Горизонтальні жалюзі.
  • Вертикальні жалюзі.

Горизонтальний тип конструкції і вертикальний однакові за принципом управління і функціоналу. Планки-ламелі зсуваються в бік або піднімаються наверх для відкриття огляду, а також змінюють кут нахилу для регулювання освітленості кімнати. Поворот планок збільшує або зменшує просвіт між ними і таким чином здійснюється контроль за кількістю пропускаються променів. Жалюзі можуть мати ручне керування, а можуть рухатися за допомогою електроприводу.

Існують також рулонні жалюзі. Цей вид конструкції являє собою полотно з бамбука або соломки, яке згортається за принципом рулонної тканини для штор. Полотно має просвіти, які дозволяють створити часткове проникнення денного світла, по типу жалюзі.

Купити жалюзі в інтернеті. Історія та особливості вибору конструкції

Жалюзі в будинок

Для житлових приміщень традиційно використовуються горизонтальні жалюзі. Для їх виробництва використовують дерево, текстиль, метал, бамбук або пластик. Найбільш поширені дерев'яні жалюзі, оскільки дерево екологічний матеріал і створює домашню атмосферу. Металеві жалюзі практичні в догляді і довговічні, але для домашнього використання не так популярні, оскільки створюють багато шуму при русі.

Для домашнього інтер'єру цікавим рішенням може стати жалюзі в поєднанні з традиційними тканинними портьєрами. В даному випадку тканина для штор відіграє ключову декоративну роль в оформленні віконного простору, а жалюзі відведена роль захисту від сонячних променів.

Купити жалюзі в інтернеті. Історія та особливості конструкції

Жалюзі в офіс

Для ділової обстановки найчастіше вибирають вертикальний тип жалюзі. Їх здатність рухатися в потрібному напрямку дозволяє використовувати такі штори в якості перегородок. Вертикальні жалюзі виготовляються з пластику та спеціально обробленої тканини. Завдяки текстильного виконання жалюзі мають величезний вибір фактур і відтінків. Проте догляд за такими шторами може доставити чимало клопоту, адже їх необхідно прати, а для цього жалюзі необхідно розібрати на окремі планки.

Особливості монтажу

В залежності від типу вікна жалюзі можуть кріпитися як на стулку вікна, так і на стельовий простір, а також на стіну над віконним отвором. Монтаж безпосередньо на вікно дозволяє кріпити жалюзі на кожну стулку в окремо, що дозволить уникнути проблем з відкриванням вікон. Також такий варіант незамінний для похилих мансардних вікон.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner