Шиємо римські штори своїми руками
Якщо вас цікавить, що представляють із себе римські штори, і як їх можна виготовити власноруч, даний матеріал – як раз те, що вам потрібно.
Історія римських штор, що не дивно, відправляє нас до древніх римлян. Порівняно зі стародавніми часами, конструкція штори зазнала дуже незначні зміни: як і раніше, вона являє собою полотно щільної тканини, яке може підніматися і опускатися – точно, як вітрила на кораблі. Відріз тканини для штор повинен бути прямим. Це означає, що потрібно менше тканини, ніж при інших конструкціях штор, а крім того, добре буде видно візерунок.
Якщо у вас є відповідний шматок тканини, і ви не знаєте, куди його прилаштувати, римська штора буде відмінним рішенням. І навіть якщо у вас такого відрізу немає, придбати його не буде справою накладними – оскільки розмір невеликий, він і коштувати буде мало. По суті, розмір відрізу для римської штори дорівнює розміру вікна, де штора буде встановлена, а також пару сантиметрів з кожного боку, які підуть на шви і краю.
Тканина для римських штор зазвичай використовується двох типів – або повністю непрозора, не пропускає світло (це досягається завдяки використанню спеціальної обробці вивороту матеріалу), або ж максимально пропускає світло, але при цьому закриває кімнату від сторонніх. Вибираючи тканину для штор, спробуйте подивитися крізь неї на джерело світла – це самий простий і надійний спосіб оцінити, чи підходить матеріал для даного типу штор.
Способи кріплення римських штор
Для кріплення римських штор використовується два основних типи кріплення – усередині віконного отвору або ж по зовнішньому периметру. Вибір типу кріплення дуже важливий – він допомагає точно розрахувати, скільки потрібно тканини для виготовлення штори. Перший варіант кріплення використовується у випадках, якщо вікно має широкі підвіконня: у такому випадку, вони будуть доступні навіть у тому випадку, якщо штора максимально опущена. Також такий спосіб підійде, якщо штори використовуються разом з гардинами.
Другий варіант застосовується тоді, коли відкривається вікно навстіж або є елементи, які можуть відкидатися (наприклад, кватирки або окремі стулки). Даний тип кріплення передбачає, що штора на кілька сантиметрів виступає за укоси вікна.
Процес виготовлення римської штори власноруч
Римські штори (принаймні, найпростіші), зовсім нескладно зробити своїми руками. Для цього вам знадобиться дана докладна інструкція. Спочатку потрібно підготувати всі необхідні інструменти і матеріали:
- тканина, яка буде використовуватися для пошиття штор, а також підкладка у разі необхідності;
- липка стрічка, яка має довжину майбутньої штори;
- штирі з металу або дерева, довжина яких трохи менше (на 2-3 см), ніж ширина штори;
- спеціальні колечка з пластику, через які буде протягнуть шнур, піднімає штори. Їх знадобиться по два на кожну кулісу штори;
- три шматка шнура, один з яких дорівнює довжині штори, а два інших – у два рази більше;
- планка з деревини, куди буде підвішена штора;
- цвяхи, гачки.
Також знадобиться молоток, вимірювальна рулетка, маркер або олівець, ножиці.
Фрагмент тканини для штор
Перш, ніж приступити до розкрою, потрібно розрахувати розміри виготовленої штори. Для цього потрібно виміряти розмір вікна, після чого додати по 15 см зверху і знизу, а також по 5 см з боків. Також потрібно розрахувати кількість складок штори. Якщо її ширина становить 145-220 см, то робиться 7 складок, а якщо більше – 8 складок.
Після цього можна приступати до безпосереднього виготовлення штори. Щоб зробити це власноруч, досить дотримуватися наступного алгоритму.
- На виворітній стороні матеріалу потрібно намітити лінії підвороту, а також складки і місця, де будуть встановлені кріпильні кільця. Складки повинні бути розміщені на рівних відстанях одна від одної – це дозволить забезпечити гарну драпірування штор.
- Тепер починається безпосередньо шиття. Спочатку потрібно обробити бічні частини відрізка тканини.
- За допомогою спеціального меблевого степлера або цвяхів 10 мм прибити липку стрічку до нижньої частини дерев'яної планки – це буде місце кріплення штори. Другу частину липучки пришийте до краю штори. Таке кріплення зробить процедуру зняття штор простим і зручним.
- Тепер потрібно в нижній частині штори зробити підворот. «Кишеню», який у підсумку вийде, повинен вміщувати в себе вантаж.
- Обробна облямівка пришивається з вивороту, утворилися в «кишені» вставляються рейки.
- На наперед визначені місця пришиваються кільця. До дерев'яної планки кільця кріпляться за допомогою цвяхів.
- Після цього штору за допомогою липкої стрічки потрібно зафіксувати на бруску. Також закріплюється і кріпильна частина шнура, а він сам обмотується навколо рами вікна. Тепер залишається протягнути шнур в кільця і на нижньому краї зав'язати вузол. Для більшої надійності вузол можна обробити клеєм.
- Повторіть операцію протягування шнура з усіма кільцями. Тепер всі шнури треба стягнути в одному місці – це дозволить створити красиві складки на шторі.
- Брусок за допомогою цвяхів кріпиться до віконної рами. Після цього треба послабити всі шнури і відрегулювати їх, а потім зв'язати між собою. Далі шнури потрібно протягнути через ручку для підйому штор, і знову зав'язати вузол. Все, що нижче вузла, відрізається.
- Останній штрих – фіксація кріплення шнура на віконній рамі, і обертання навколо неї.
Все, відмінна римська штора повністю готова!
- Використання нитяних штор у дизайні квартириПрактичність та естетика Штори-нитки стають популярним елементом у дизайні сучасних квартир завдяки їхній практичності та візуальній привабливості. Вони не схильні до накопичення пилу і запахів, що робить їх зручним варіантом для часто використовуваних приміщень. До того ж, такі штори легко піддаються догляду, зберігаючи свій первісний вигляд навіть після багаторазового прання.Повна версія статті
- Блекаут штори: Психологія та продуктивністьАналіз впливу штор блекаут на психологічний стан людини та її продуктивністьПовна версія статті