Кошик
52 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Штори з зубчастої оборкою своїми руками. 6 простих кроків

Штори з зубчастої оборкою своїми руками. 6 простих кроків

Штори з «зубчиками» оригінально виглядають в будь-якому інтер'єрі. Вони створюють неповторну атмосферу домашнього затишку. Такі штори не складно виготовити своїми руками. Саме такий майстер-клас ми розглянемо в цій статті.

Якщо ви хоч трохи знайомі з основами рукоділля, то самостійно зшити красиві гардини не складе праці. Тканини для штор з зубчастої оборкою можна брати практично будь-які. Особливо добре виглядають легкі натуральні матеріали. Для того щоб виготовити ефектні і практичні штори з «зубчиками» і підхопленням для кухні або кімнати досить послідовно дотримуватися інструкцій даного майстер-класу.

Список матеріалів для роботи:

  • Тканина для штор.
  • Швейна машинка.
  • Нитки в тон тканини.
  • Шпильки.
  • Олівець.
  • Ножиці.
  • Лінійка.
  • Прозорий лак для нігтів.

Крок №1

Зубчаста оборка призначена для прикраси верхній або бічній внутрішньої частини штори. Для того щоб виготовити оборку беремо тканинний відріз відповідно довжині краю портьєри, який плануємо прикрасити. Відступаючи від зовнішнього краю відрізу 1,3 см, відзначаємо лінію підгину за допомогою олівця і лінійки. Аналогічно поступаємо з іншими краями деталі. Внутрішній край відрізу підгинаємо на 0,6 див.

Крок №2

Обчислюємо ширину отриманої деталі між лініями підгин. У нас вийшла певна цифра. Ділимо її на парну кількість передбачуваних зубчиків. Залежно від їх ширини визначаємо майбутнє кількість секцій. Далі необхідно намітити вершини зубчиків точками вздовж лінії зовнішнього підгину. У тому випадку якщо зубчастої оборкою передбачається прикрасити верхній край портьєри кількість секцій повинна дорівнювати кількості кріплень на карнизі.

Крок №3

На отриману деталь необхідно нанести ще одну лінію. Вона буде йти паралельно лінії зовнішнього підгину. Між цими двома лініями має бути певна відстань, рівну по ширині висоті передбачуваних зубчиків. На цій лінії ми також повинні зазначити точками кордону майбутніх секцій. За допомогою олівця і лінійки потрібно з'єднати точки на отриманих лініях залишаючись в межах ліній.

Крок №4

Следует прибавить запас к границам отмеченных зубчиков в размере 1,3 см. после этого приложите деталь к шторному полотну в той ее части, которую планируется украшать. Скалываем ткани булавками предварительно точно совместив срезы. В том случае если предполагается декорировать верхний край портьеры боковые припуски стоит увеличить ровно в два раза. После всех произведенных манипуляций еще раз убеждаемся, что отрез для оборки приколот идеально ровно и тогда уверенно вырезаем деталь по намеченной линии вместе с краем шторы. Вырезать следует аккуратно двигаясь ножницами по зигзагу.

Шаг №5

Полученный зубчатый край шторы подшиваем. Далее необходимо подвернуть и пошить все припуски, а также аккуратно прогладить швы. Для того чтобы в будущем ткань для штор не начала распускаться фигурный срез нужно обработать прозрачным лаком для ногтей и дать ему хорошо высохнуть. Таким образом мы предохраним изделие от распускания нитей.

Шаг №6

Далее следует прогладить получившуюся оборку с лицевой стороны и пристрочить к шторе. Для этого прикладываем оборку к краю портьеры, скалываем при помощи булавок и прострачиваем на швейной машинке. Края зубчатой оборки сшиваем вручную.

Штора з зубчастої оборкою своїми руками готова!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner