Кошик
52 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Штори Вашої мрії: вибираємо карниз і розраховуємо витрата тканини

Штори Вашої мрії: вибираємо карниз і розраховуємо витрата тканини

Для того щоб оформлення шторами мало той результат, на який ви розраховуєте необхідно подбає про фундаментальні основи декорування. У цій статті ми розглянемо особливості підбору карниза для різних вікон, а також розрахунок коефіцієнта складання і тонкощі драпірування в залежності від типу тканини для штор.

Вибираємо карниз правильно

Різноманітність карнизів досить велике і деколи буває складно без професійної консультації зробити грамотний вибір. В першу чергу необхідно визначитися який саме шторної конструкцією ви плануєте прикрасити вікно. Крім значення мають індивідуальні особливості віконного отвору. Вікна бувають звичайні, еркерниє, арочні, круглі або косі. Кожен тип вікна передбачає вибір персонального карниза, які в свою чергу мають свою класифікацію:

 • Класичні круглі карнизи – підходять для традиційних портьєр і доречні в будь-якому інтер'єрі.
 • Карнизи з підйомним механізмом – підійдуть для англійських, французьких та інших підйомних штор.
 • Багетні карнизи – стануть ідеальним варіантом для фігурних вікон завдяки своїй здатності огинати виступи.
 • Панельні карнизи – призначені для кріплення японських пересувних штор.

В статті

Кожен карниз має свої особливості кріплення шторного полотна. Для круглого карниза класичними кріпленнями є люверси, петлі, кільця і зав'язки. Для підйомних конструкцій характерні липучки, а для панельних власники з гачками.

Традиційна довжина карниза – на 40-50 см більше вікна. Щоб уникнути візуального звуження простору не варто розташовувати меблі занадто близько до віконного отвору. Це завадить повісити штори потрібної ширини і зробить вікно візуально менше. Саме тому бажано визначитися з віконним декоруванням до розстановки меблів.

Розраховуємо витрата тканини для штор

В залежності від передбачуваної пишності складок шторного полотна слід визначити коефіцієнт збирання матеріалу. Спочатку потрібно визначитися з видом матеріалу, який буде використовуватися для пошиття. Кожна тканина для штор має свої особливості драпірування:

 • Тонкі тканини – шовк, органза, тюль, шифон – як правило, люблять помпезність і густу драпіровку.
 • Щільні матеріали – оксамит, тафта, жакард, бавовна – краще не обтяжувати надмірною кількістю складок.

Коэффициент сборки в случае использования тонких тканей равен трем, а при пошиве плотных штор будет достаточно двух. Отдельной особенностью станет высокий потолок (от 3,5 м) – в этом случае КС увеличивают на 1 единицу измерения.

Шторы Вашей мечты: выбираем карниз и рассчитываем расход ткани

Расчеты текстиля в цифрах

Для того, чтобы получить шторы своей мечты достаточно внимательно отнестись к расчету. Итак, чтобы получить окончательную цифру при вычислении расхода ткани нужно сделать следующее:

 1. Определиться с материалом и коэффициентом сборки.
 2. Умножить КС на длину карниза.
 3. Добавить еще 4-5 см для свободной драпировки ткани.
 4. Прибавить 10 дополнительных см на подворот с каждой стороны.
 5. Если вы имеете дело с профильным карнизом, то стоит добавить еще 6 см на боковые загибы.

Что касается длины полотна, то здесь все ограничивается вашими личными предпочтениями. Главное не забыть при пошиве штор, что на подгиб и возможную усадку нужно также оставить зазор. Как правило это 20-25 см. Стандартная длина штор:

 • До уровня подоконника.
 • На 10 см ниже уровня подоконника.
 • На 1 см выше уровня пола.
 • В рівень підлоги рівне.
 • На 10 см нижче рівня підлоги.

При цьому враховуйте, що один і той же матеріал може виглядати по-різному в залежності від освітленості приміщення, його колірних рішень і загальної стилістики. Зберіть тканина в складки і підніміть, щоб побачити наскільки ефектно виглядає вона в драпіровці.

Не забудьте про орнаменті на тканини для штор. Якщо матеріал має багату фактуру або відрізняється великим принтом бажано не переборщити з драпіруванням щоб не порушити сприйняття малюнка.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner