Кошик
52 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Витрати тканини при пошитті штор на замовлення

Витрати тканини при пошитті штор на замовлення

Якщо ви вирішили не купувати готові штори, а замовити індивідуальне пошиття, недостатньо просто вибрати текстуру і малюнок. Також необхідно правильно розрахувати кількість тканини, інакше ви ризикуєте отримати зовсім не той результат, якого очікували.

На розрахунок текстилю впливає безліч факторів:

  • Ширина обраного матеріалу.
  • Тип готової штори.
  • Склад тканини.
  • Напрямок малюнка.

Якщо ви віддаєте перевагу класичні портьєри на шторної стрічці потрібно пам'ятати, що існує таке поняття як коефіцієнт збірки (КС). Його необхідно брати до уваги в тому випадку, якщо конструкція штор передбачає драпіровку.

купити тканину для штор в Києві

Коефіцієнт збірки це співвідношення відрізу матеріалу до ширини готової штори.

Для того щоб отримати необхідний розрахунок потрібно КС помножити на можливу ширину виробу.

КС розрізняється залежно від типу обраного матеріалу. Наприклад, для портьєрної тканини він буде становити 1,7. Матеріал середній за щільністю стандартно має КС 2-2,5. Тонкі тканини, такі як органза або вуаль слід брати з розрахунку КС 3-3,5.

Ширина рулону тканини

При виборі текстилю для штор завжди слід звертати увагу на ширину рулону. Як правило, у тюлевих тканин ширина рулону складає 2, 80 м і більше. Таким чином, щоб розрахувати необхідний витрата тканини потрібно ширину карниза помножити на КС, який притаманний даному матеріалу. Формула буде вірна, якщо висота портьєри не перевищує ширину рулону з урахуванням крайки.

Особливості портьєрних тканин

Портьєрні тканини мають три стандартні ширини – 1,40 м, 2,80 м і 3,0 м. Відповідно довжина майбутньої штори повинна вписуватися в ширину рулону і розрахунок проводиться за прикладом описаному вище. Але при цьому слід враховувати, щоб напрям малюнка йшло від кромки до кромки.

Деякі широкі тканини мають малюнок, розташований уздовж кромки або ширина тканини менше висоти готового шторного полотна, тоді розрахунок проводиться таким чином: матеріал зшивається з декількох полотен по висоті. В даному прикладі необхідно стежити за поєднанням малюнка на полотнах.

вибрати тканину для штор в інтернеті

Також не можна забувати про індивідуальні особливості текстилю. Для натуральних тканин піддаються усадці слід робити мінімум 10% запасу.

Приклад для наочності

Припустимо, майбутня портьєра має ширину 1,10 м і висоту 2,60 м. Порахуємо витрати текстилю.

Якщо тканина шириною 1,40, а повторюваний малюнок (раппорт) має розрив в 0,35 м, то розрахунок проводиться за наступною формулою: кількість тканини = висота готової штори + припуск на підгин низу + кількість полотнищ матеріалу + раппорт.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner