Кошик
52 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Вічна класика – штори на люверсах

Вічна класика – штори на люверсах

Штори на люверсах один з оригінальних способів перетворити інтер'єр. Такі завіси чудово увіллються в інтер'єр будь-якого дизайну і прикрасять його. На перший погляд самостійний пошиття такої штори здається справою нездійсненною, проте наведений нижче майстер-клас доведе зворотне.

Особливості конструктивного виконання

Люверси – це особливий тип кріплень, який передбачає їх інсталяцію безпосередньо в тканину для штор. Розрізняють два види люверсів: дрібні і великі. Сучасний люверс складається з двох деталей: кільця і петельки. Штори можна підвісити за допомогою гачків, а можна нанизати безпосередньо на карниз.

Люверси дозволяють створити красиву багатошарову драпіровку незалежно від використовуваної тканини для штор. В залежності від величини люверсів індивідуальний пошив штор може мати відмінності в техніці. Щоб штори ефектно виглядали на вікні необхідно вибрати правильний текстиль. Наприклад, для створення конструкції на дрібних люверсах краще вибрати тонку тканину для штор, а от великі кріплення зажадають матеріал більшої щільності.

Витрата тканини для штор на дрібних люверсах

Гардина на дрібних люверсах як правило збирається в численні складки. Її зручно підвісити на карниз за допомогою гачків. Якщо ж ваш вибір штори на великих люверсах їх необхідно встановлювати прямо на штангу карниза, продевая його через всі кільця. При цьому тканина для штор утворює великі складки.

Важливо! Для того, щоб штори легко пересувалися по карнизу внутрішній діаметр кільця повинен бути на 1,5-2 см більше діаметру штанги.

Тканина для штор на люверсах

В прямій залежності від того, який саме тип люверсів буде використовуватися розраховується витрата матеріалу. Головна умова – тканини має бути достатньо для того, щоб штора драпировалась. Якщо ви використовуєте тканина для штор з великим принтом або аплікаціями варто взяти невеликий запас матеріалу, щоб при пошитті малюнок можна було підігнати.

Витрата текстилю для штор на дрібних люверсах

1. Відріз матеріалу в довжину дорівнює: довжина готового виробу + запас для припуску по нижньому краю + запас для припуску по верхньому краю (діаметр люверсів, помножений на два) + 5 см додатково.

2. Відріз матеріалу завширшки: ширина віконного простору + додатковий припуск на драпірування штор. Результат необхідно округлити до цілого числа.

Витрата текстилю для штор на великих люверсах

1. Відріз матеріалу в довжину: довжина готового виробу + запас для припуску по нижньому краю + 5 см припуску до верхнього краю.

2. Відріз матеріалу завширшки дорівнює: ширина віконного прорізу, помножена на два.

Для установки великих люверсів необхідна шторна стрічка. Її довжина також дорівнює подвійній ширині віконного простору, а кільця повинні бути присутніми в парнім кількості. Відстань від бічних кілець до краю шторного полотна має становити 5 див.

Витрата тканини для штор на великих люверсах

Необхідні матеріали для пошиття

• Круглий карниз з комплектом фурнітури для монтажу.

• Декоративна тканина для штор.

• Підкладковий матеріал (якщо такий передбачається).

• Обважнювачі для нижньої частини штори.

• Гачки для штор на дрібних люверсах.

• Люверси 6 мм в діаметрі + інструмент для установки.

• Стрічка з великими люверсами.

• Швейні шпильки.

Майстер-клас по виготовленню штори на дрібних люверсах

A. Викроюємо деталь потрібного розміру. Верхній край полотна необхідно підігнути два рази на 1 см і пропрасувати праскою. По боках також робимо підгин такої ж ширини. Край верхнього підгину розправити і вкоротити на ширину першої бічної складки (1см). По завершенню загортаємо верхній край, і підшиваємо пропрасовуємо шви.

B. Вибираємо кращу позицію розміщення люверсів. Для цього відступаємо по 2 см від країв відрізу і на верхньому підгину робимо розмітку для кріплення люверсів. Інтервал між кріпленнями може складати від 15 до 25 див.

C. Кріпимо люверси на верхній край готового полотна відповідно з анотацією виробника. Після цього штори можна підвісити на карниз за допомогою гачків.

як виготовити штори на дрібних люверсах

Майстер-клас по виготовленню штори на великих люверсах

A. Розстилаємо тканина для штор лицьовою стороною вниз і маємо стрічку з люверсами вздовж верхнього краю. Від кожного краю стрічки відміряємо 7,5 см і обрізаємо зайву тканину.

B. Оформляємо нижній край штори. Для цього робимо підгин по всій ширині наявного запасу і пропрасовуємо, після чого вивертаємо його на виворітну сторону. Зіставляємо край деталі з лінією підгину. Одержаний підгин також необхідно пропрасувати.

C. Якщо передбачаються штори в підлогу, то необхідно подбати про формування складок. Для цього в нижню частину шторного полотна вшиваються спеціальні обважнювачі. Нижній край штори розгортаємо, два рази підгинаємо і попередньо сколів шпильками зшиваємо потайним швом.

D. Оформляємо бічні зрізи подібно нижньому краю: підгинаємо край на 7,5 см, пропрасовуємо, вивертаємо тому і зіставляємо край з лінією попереднього підгину, після чого заново пропрасовуємо. Так само чинимо з другим краєм.

E. Формуємо верхній край: робимо підгин 5 см, пропрасовуємо праскою. З виворітного боку штори маємо стрічку з люверсами, відступивши 3,8 см від зрізу підгину. Фіксуємо стрічку шпильками і пристрочуємо.

F. Бічні підгину підверніть і в нижній край поміщаємо обважнювач. Потайним швом зшиваємо одержаний підгин. Верхній підгин також необхідно зафіксувати, трохи заходячи на стрічку з люверсами.

G. Всередині люверсів розташовується тканина, яку необхідно вирізати за допомогою ножиць. Неестетичні зрізи по внутрішньому діаметру кілець закриваємо за допомогою декоративних накладок.

H. Нанизуємо штору з люверсами на карниз, формуючи складки. Далі фіксуємо карниз на стіні по ширині віконного отвору і розправляємо штори.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner