Кошик
52 відгуків
Разработаем дизайн   |  Подберем ткани  |   Изготовим шторыПосетите наш шоу-рум

У суботу та неділю працюємо в онлайн-режимі. Телефонуйте 067-577-84-44

+380 (67) 577-84-44
+380 (44) 232-01-10
ул. Василия Липковского, 1 (метро Вокзальная), Київ, Україна
NILTEX

Римські штори своїми руками. Покрокова ВІДЕО-інструкція з описом і картинками. Частина 1

Римські штори своїми руками. Покрокова ВІДЕО-інструкція з описом і картинками. Частина 1

Римські штори своїми руками. Частина 1

Ми докладно розповімо Вам про те, як пошити стандартні римські штори своїми руками від початку і до кінця. Призначені вони для вікна з чотирьох секцій.

Римські штори своїми руками

Ми покажемо Вам, як правильно розрахувати розміри, виготовити штори, прикріпити до них кільця і інші елементи, і в кінцевому результаті як монтувати Ваші штори до віконної рами. Давайте приступимо і подивимося, як все це робиться.

 

Для початку ми повинні правильно розрахувати розміри ваших римських штор.

Ми знімемо мірки римських штор для чотирьох вікон. Перед тим, як вимірювати, слід сказати про те, що існують два основних типи кріплення римських штор – усередині віконного отвору або ж по зовнішньому периметру. Ми використовуємо перший тип, тобто внутрішні кріплення. Віконний проріз у нашому випадку досить глибокий. Він дорівнює 7,6 див. і нам знадобиться приблизно 5 см. глибини отвору, щоб повністю приховати дерев'яну планку, до якої будуть кріпитися наші штори.

Римські штори своїми руками ― заміри

Оскільки ми будемо кріпити штори по внутрішньому периметру вікна, то нам знадобиться тільки висота і ширина кожного вікна. У нашому випадку довжина дорівнює 1м. 30 см. Для підтвердження результату міряємо вікно по центру. Тут також довжина дорівнює 1м 30см. І ще раз в кутку, щоб переконатися, що квадратний отвір.

Римські штори своїми руками ― вимір висоти вікна

Тепер, коли у нас вже є довжина, можна виміряти ширину кожного вікна. У нас ширина становить 74 див. Ми просто дізнаємося максимально можливу ширину готових штор, не зважаючи на цьому етапі необхідного зазору між шторами.

Бажано, що б готові штори були, хоча б на 5 мм. вже з кожної сторони. У деяких випадках, особливо якщо мова йде про великих збірних вікнах, можна відняти навіть по 10 мм з кожного боку. Якщо відняти по 5 мм., то наше вікно буде дорівнює 73 див.

 

Перший крок у виготовленні штор це фрагмент тканини.

Римські штори своїми руками ― фрагмент тканини

Користуючись вже знятими розмірами, розраховуємо розміри тканини. Ми використовуємо декоративну тканину і підкладкову тканину із зворотного боку. Щоб фрагмент була правильною, потрібно додати до вже відомих розмірами ці числа. Переносячи розміри на тканину, користуємося олівцем.

Вибрати необхідні тканини для римських штор за цінами інтернет-магазину, Ви можете на нашому сайті.

Потім розрізаємо тканина ножицями. Якщо ми використовуємо тканину з повторюваними елементами малюнка, то важливо звернути увагу на розміщення цих елементів. Особливо якщо Ви виготовляєте кілька штор, які будуть висіти поруч. Так виглядають чотири штори, які робимо ми.

Римські штори своїми руками ― розкладка тканини

Тут з допомогою жовтих квадратів ми демонструємо, як розміщуються наші повторювані елементи. Ми вирівняли їх по центру і розставили в шаховому порядку, так вони добре виглядають. Більш того, якщо на тканині є повторювані елементи, ви можете розташувати їх так, як вам подобається. Ми виготовляємо чотири римські штори, так що нам потрібні чотири викрійки декоративної тканини і чотири викрійки підкладкової тканини.

Ми беремо той шматок тканини, який вже вирізали відповідно розмірам, кладемо поверх іншого шару тканини, щоб визначити довжину, так само враховуємо повторювані елементи малюнка, якщо це для Вас важливо. Тепер ми звернемо увагу на ширину головної, тобто лицьова, тканини. Розміщуємо повторюваний елемент по центру.

Декоративна тканина:

Ширина готового виробу + 7,5 див. = ширина крою

Довжина готового виробу + 20 див. = довжина крою

Тканина підкладки:

Ширина готового виробу – 2.5 див. = ширина крою

Довжина готового виробу + 20 див. = довжина крою

 

Беремо зняті заздалегідь розміри і визначаємо відповідну ширину нашої викрійки. Проводимо лінію по тканині і розрізаємо її ножицями. Ми відрізаємо тканина з обох боків таким чином, щоб візерунок або великий повторюваний елемент малюнка був вирівняний по центру.

Римські штори своїми руками ― крій тканини

Ми зробили одну викрійку лицьовій тканини. Тепер зосередимося на розкрою підкладкової тканини.

Фрагмент підкладкової тканини для римської штори.

Ми визначили розмір драпірувальної підкладкової тканини відповідно з розмірами нашого вікна і розрізаємо її ножицями. Таким чином, у нас вже є викрійки з підкладкової і декоративної тканини необхідного розміру. Тепер нам потрібно зшити ці дві викрійки. Ми кладемо підкладкову тканину поверх декоративної тканини таким чином, щоб їх лицьові сторони стикалися, були спрямовані всередину. При цьому, наша декоративна тканина набагато довше. Це тому, що ми враховували візерунок.

 

Римські штори своїми руками ― підкладка

Римська штора своїми руками ― розрахунки

Зверніть увагу, що декоративна тканина набагато ширше, ніж підкладкова, і це зроблено навмисно. Це не стосується довжини. Довжина декоративної тканини може бути такий же, так і довжина підкладкової.

Римські штори своїми руками ― розкрій

Якщо починати з нижньої частини, то повторюваний елемент малюнка буде ідеально розташований. Ми скріплюємо шпильками декоративну і підкладкову тканину по краях по всій довжині.

Римські штори своїми руками ― фіксація підкладкової тканини

Використовуємо шпильки через кожні 15-30 см, щоб бути впевненими в тому, що наші тканини залишаться в такому ж положень, коли ми будемо їх зшивати.

Шиємо римську штору ― зшиваємо підкладкову і декоративну тканину.

Після ― виконуємо рівний шов в 10-12 мм. від краю. Прошиваємо вздовж до самого кінця і по дорозі виймаємо шпильки в порядку їх наближення.

Коли Ви дошили до кінця, так само, як і на початку, прошийте взад-вперед, щоб закріпити шов. Зараз, коли ми пошили обидві наші тканини з одного боку, повертаємо штору і вирівняємо підкладкову і декоративну тканину по одній лінії з протилежний боку. При цьому ми підтягнемо підкладку, а значить, декоративна тканина з іншого боку буде згинатися.

Шиємо римські штори

Накладіть їх таким чином, щоб краї повністю збігалися, і знову прошийте шов уздовж всієї штори на відстані 10-12 мм від краю. Ми рекомендуємо використовувати високоякісні нитки для швейних машин.

Після, ми відрізаємо зайву частину тканини, яку використовували для вирівнювання повторюваного елемента. Зараз ми переконаємося в тому, що наша штора гладка, рівна і красива, і що підкладкова тканина з іншого боку знаходиться по центру.

Штора все ще вивернута навиворіт. Ми скріплюємо шпилькою нижню частину.

Шиємо римську штору ― низ штори

Це нижня частина наших штор і ми будемо її зшивати, закривши повністю. Ми вирівнюємо краю з обох сторін, виміряти відстань від шва до краю і перевіряємо, чи таке відстань протилежний боку.

Шиємо римську штору

 

Ми знову користуємося швейною машинкою, роблячи шов на відстані 10-12 мм. від краю тканини. Спочатку фіксуємо шов, потім прошиваємо уздовж, протилежний до сторони. Пошивши нижню частину повністю, ми можемо назвати нашу майбутню штору "наволочкою". Тут є тільки один отвір. Тепер можна розмістити поперечки (поперечні планки) для римської штори. Це ми зробимо в наступній частині. Зберігайте собі на стіну в соціальних мережах та підписуйтесь на наступні відео уроки в YouTebe, якщо вам сподобалося!

Вибирайте тканини для римських штор в нашому інтернет-магазині, телефонуйте нам і ми з радістю Вас проконсультуємо з питання підбору тканин.

Готові моделі римських штор ви можете вибрати з каталогу на нашому сайті тут.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner